O vinařství

Jsme rodinné vinařství s výrobou vlastních vín.

historie vinařství

Historie našeho vinařství sahá až do konce 60. let. Jsme středně malé vinařství v obci Březí, která se nachází v Jihomoravském kraji hned vedle významného turistického města Mikulov.

Vyrábíme vína především z dobře vyzrálých hroznů s tou správnou cukernatostí. Zabýváme se i výrobou speciálních vín, jako jsou oranžová vína, Frizzanté a jiné.

Hrozny pochází z vlastních vinic na viniční trati Ořechová hora v obci Březí. Ostatní odrůdy, které nám chybí v sortimentu odebíráme po letitých zkušenostech od okolních pěstitelů a tyto hrozny si sami zpracováváme kvalitní italskou technologií.

V našem rodiném vinařství tak máte možnost ochutnat vína z významných viničních podoblastí mikulovská, velkopavlovická, slovácká a znojemská. Můžete tak posoudit rozdíly stejných odrůd z odlišných oblastí Jižní Moravy.

Našim hostům po předchozí dohodě nabízíme možnost ochutnat trošku z agroturistiky. Vyzkouší si u nás sběr hroznů v našem vinohradu a jsou zapojeni do zpracování, které zahrnuje mletí, lisování až na finální mošt. Poznají tak alespoň malou část ze života vinaře.